اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

اجرای عملیات گازرسانی به 50 روستای شهرستان رودبار

۲۲ آبان ۱۳۹۶ 628
اجرای عملیات گازرسانی به 50 روستای شهرستان رودبار

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، نشست بررسی وضعیت گازرسانی به روستاهای رودبار با حضور حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان، سید اسماعیل میرغضنفری فرماندار رودبار و جمعی از مدیران شهرستان برگزار شد.

مهندس اکبر در این نشست اظهار کرد: وظیفه ما خدمت رسانی بی منت به مردم است و بر این اصل پافشاری می کنیم که غیر از افتخار خدمت در این دوران چیز بیشتری برای عرضه نداریم.

وی منابع انسانی را گرانبهاترین منبع عنوان نمود و افزود: در رودبار ۷ شهر و ۷۱ روستای  پراکنده و غیرمتمرکز گازدار هستند که با ۷۰ نفر نیرو اداره می شود.

اکبر خاطر نشان کرد: در رودبار بدلیل موقعیت جغرافیایی شرایط کاری خیلی سخت می باشد با این وجود در مدت ۴ سال اخیر توانسته ایم شاخص گازرسانی را به 60 درصد برسانیم که جای خوشحالی و مباهات دارد اما رضایت بخش نیست.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ادامه داد: هم اکنون برای گازرسانی به 50 روستای صعب العبور و کوهستانی رودبار، بیشترین تعداد پروژه گازرسانی نسبت به سایر شهرستان های استان، در شهرستان رودبار در حال انجام می باشد.

وی با بیان اینکه شرکت گاز گیلان ۱۷۲ میلیارد تومان مطالبات معوق دارد گفت: همراستا با توسعه گازرسانی، پرداخت بموقع گازبهای مصرفی توسط مشترکین نیز لازم است و پس از اتمام کار گازرسانی تا پایان سال 97 ، عملیات بهره برداری و ارائه خدمات کیفی را در برنامه خواهیم داشت.

فرماندار رودبار نیز در این جلسه اظهار داشت: شاخص ۲۲ درصدی گازرسانی روستاهای رودبار در ابتدای دولت یازدهم اکنون به بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است که اگر چه با شاخص استان فاصله داریم ولی جای تشکر و قدردانی دارد.

وی ادامه داد: رودبار بواسطه نوع ساختار جغرافیایی به گونه ای است که خدمات در آن به سختی انجام می شود و فصل کار بدلیل وضعیت آب و هوایی محدود است.

وی در پایان گفت: مردم شهرستان رودبار از گازرسانی به روستاهایشان خوشحال هستند و همه امیدواریم تا عملیات گازرسانی به این روستاها تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

اجرای عملیات گازرسانی به 50 روستای شهرستان رودبار اجرای عملیات گازرسانی به 50 روستای شهرستان رودبار اجرای عملیات گازرسانی به 50 روستای شهرستان رودبار اجرای عملیات گازرسانی به 50 روستای شهرستان رودبار