اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

مدیرعامل گاز گیلان: هدف دوره های آموزشی باید افزایش کارآمدی کارکنان باشد

۱۷ دی ۱۳۹۶ 461
مدیرعامل گاز گیلان: هدف دوره های آموزشی باید افزایش کارآمدی کارکنان باشد

به گزارش روابط عمومي گاز گيلان، مهندس اکبر مدیرعامل شركت گاز استان گيلان از برگزاري بیش از 7 هزار نفر ساعت آموزش براي كاركنان شركت گاز استان در پاییز امسال خبر داد.

مدیرعامل شركت گاز استان با بيان اين خبر افزود: اين میزان آموزش برای 508 نفر از کارکنان رسمي، قرارداد مستقیم و پيمانكاري برگزار شده است که اين مهم نشان از توجه شركت گاز به مقوله آموزش و نقش مهم آن در ايجاد فضاي بهتر درجهت پيشرفت و توسعه شركت دارد.

مهندس اکبر با اشاره به تنوع و سطح كيفي مناسب دوره هاي برگزار شده براي كاركنان افزود: این دوره ها با محوریت موضوعات تخصصی، عمومی و فرهنگی بوده است.

وی اظهار امیدواری کرد: برگزاری دوره های آموزشی باعث افزایش دانش و توانمندی کارکنان و به تبع آن افزایش بهره وری در سازمان شود.

مدیرعامل شركت گاز گیلان تاکید نمود: در دوره های آموزشی تنها نباید به صدور گواهینامه آموزشی بسنده نمود و این دوره ها باید بنحوی طراحی و برگزار گردد تا شاهد افزایش اثربخشی در کارکنان و نهایتاً سازمان باشیم.

مهندس اکبر در پایان ابراز امیدواری نمود تا با برگزاری هرچه بهتر و باکیفیت تر دوره های آموزشی، کارکنان شرکت گاز بتوانند با کارایی هرچه بیشتر، موجبات رضایت مشترکین گرامی را فراهم نمایند.