اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

دیدار مسئولین اداره گاز شهرستان رشت با مدیران شهرداری و شورای شهر

۱۹ دی ۱۳۹۶ 573
دیدار مسئولین اداره گاز شهرستان رشت با مدیران شهرداری و شورای شهر

به گزارش روابط عمومي گاز گيلان- روز یکشنبه 17 دی ماه در راستاي گسترش همكاري های متقابل میان شرکت گاز و شهرداري ها و بخشداري رشت، جلسه هم انديشي با حضور رييس شوراي شهر رشت، شهردار منطقه 4، بخشدار مركزي و مسئولین شهرداری در اداره گاز شهرستان رشت برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حسن منصف رئیس بهره برداری شهرستان رشت ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان هدف از برگزاری این جلسه را برقراری تعامل بیشتر به منظور تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان عنوان نمود.

در اين جلسه راهکارهایی در جهت سهولت ارائه خدمات بهينه به شهروندان محترم و كاهش مراجعات حضوري، تسريع در انجام درخواست هاي متقاضيان و جلوگيري از سوء استفاده از مجوزهاي حفاري شهرداري ارائه گردید.

در این جلسه حاجي پور رئیس شورای شهر رشت ضمن قدردانی از زحمات ادارات خدمات رسان، خواستار تسهیل روند خدمت رسانی به مردم شد.

پس از آن ويشكاهي بخشدار مركزي شهرستان رشت ضمن تشكر از شركت گاز بدليل انجام خدمات خوب و مستمر به مردم، خواستار ادامه این قبیل جلسات و تعاملات شد.

سپس مسئولین به بيان ديدگاهها پرداخته و در خصوص چگونگي صحت سنجي  نامه هاي صادره از سوي شهرداري پيشنهاد هايي را عنوان نمودند.

همچنین در این جلسه مدير هماهنگي و نظارت بر ساخت و سازهاي شهرداري رشت از اجرای برنامه الكترونيكي صدور نامه بصورت پايلوت از روز 18 دی ماه در شهرداري منطقه يك رشت خبر داد و گفت این پروژه تا سه ماه آينده به تمام شهرداري ها تسري داده خواهد شد.

دیدار مسئولین اداره گاز شهرستان رشت با مدیران شهرداری و شورای شهر دیدار مسئولین اداره گاز شهرستان رشت با مدیران شهرداری و شورای شهر دیدار مسئولین اداره گاز شهرستان رشت با مدیران شهرداری و شورای شهر دیدار مسئولین اداره گاز شهرستان رشت با مدیران شهرداری و شورای شهر دیدار مسئولین اداره گاز شهرستان رشت با مدیران شهرداری و شورای شهر دیدار مسئولین اداره گاز شهرستان رشت با مدیران شهرداری و شورای شهر دیدار مسئولین اداره گاز شهرستان رشت با مدیران شهرداری و شورای شهر