اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

طرح گازرسانی به 12 روستای لنگرود در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد

۲۰ دی ۱۳۹۶ 477
طرح گازرسانی به 12 روستای لنگرود در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد

به گزارش روابط عمومي گاز گيلان - حسين اكبر مديرعامل شرکت گاز استان گيلان از افتتاح طرح گازرساني به 12 روستاي لنگرود در دهه مبارک فجر امسال خبر داد.

وي با اعلام اين خبر اظهار داشت: برای گازرسانی به 12روستاي آتش سرا، كته خوربين، سنگتاش، لياشور سرای استادولی، آغوزچال، حسين آباد، سرليل، بلوردكان، کل چال، گاوکلی، اترود و مادیان گوابر در دهه فجر امسال بیش از  1.6 میلیارد تومان هزینه شده است.

مهندس اکبر اعلام داشت: بر طبق تعاریف وزارت نفت اگر بیش از 95 درصد سوخت شهرستانی از طریق گاز طبیعی تامین گردد آن شهرستان بعنوان شهرستان سبز بلحاظ گازرسانی معرفی می گردد و با گازرسانی به 12 روستای لنگرود در دهه مبارک فجر، این شهرستان با پوشش صد درصدی خانوارهای شهری و 96 درصدی خانوارهای روستایی از نعمت گاز، بعنوان هشتمین شهرستان سبز در گیلان معرفی خواهد شد.

مديرعامل گاز گيلان ادامه داد: برای تحقق این مهم در دهه فجر امسال بالغ بر 30 کیلومتر عملیات شبکه گذاری و بیش از 300 انشعاب گاز در این روستاها نصب شده است.

مهندس اکبر در خاتمه گفت: این پایان کار نیست و  عملیات گازرسانی به 12 روستای دیگر این شهرستان با بودجه ای بالغ بر 1.5 میلیارد تومان در حال اجرا می باشد.