هرگز براي آزمايش نشت گاز از شعله استفاده نكنيد . استفاده از كف مواد شوينده روش مناسب تشخيص نشت گاز است .    قبل از انجام هر گونه حفاري در محدوده مناطق گازرساني شده هماهنگي با شركت گاز ضروري است .    سرويس دوره اي تجهيزات گرمايشي شامل رسوب و دوده زدايي مخازن ، لوله ها و كوره موجب صرفه جويي قابل توجه در مصرف گاز طبيعي مي شود .    يكي از راههاي صرفه جويي اين است كه دماي آبگرمكن و شوفاژ را بين 50-60 درجه ي سانتيگراد قرار دهيد .    هموطن گرامي ، درصورت احساس مسموميت با گاز مونوكسيد كربن سريعاً وسيله گازسوز را خاموش نموده و پنجره ها را گشوده و در معرض هواي تازه قرار بگيرد .    بخاري مانند هر وسيله گازسوز ديگري به اكسيژن نياز دارد . بنابراين از مسدود كردن تمامي درزها و منافذ اكيداً خودداري كنيد .    نصب و استفاده از خاموش كننده هاي استاندارد در آشپزخانه از عوارض ناشي از آتش سوزي ها جلوگيري مي كند .    بهنيه مصرف كردن گاز ، بهينه مصرف كردن درآمد خانواده است .    هر وسيله گازسوز بايد داراي يك دودكش و مجهز به كلاهك استاندارد به شكل H باشد.    هموطن گرامي سرد بودن دودكش فلزي يا آبگرمكن نشانه وجود خطر و مسدود بودن مسير دودكش است.    به هيچ عنوان نبايد دودكش آبگرمكن و هود آشپزخانه از يك لوله يا كانال مشترك عبور داده شوند .    براي وصل كردن شيلنگ گاز به وسيله گازسوز و لوله كشي گاز حتماً بايد از بست هاي فلزي استفاده كنيد .    استفاده از لوله هاي آكاردئوني آلومينيومي به علت جفت نشدن با وسايل گازسوز و محل دودكش خطرناك است .    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

سال 96 سالی موفق از نظر توسعه كمي و كيفي برای شرکت گاز استان گیلان

۱۷ اسفند ۱۳۹۶ 581
سال 96 سالی موفق از نظر توسعه كمي و كيفي برای شرکت گاز استان گیلان

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان- روز چهارشنبه 16 اسفندماه مراسم تجلیل از کارکنان برگزیده تکریم ارباب رجوع و صیانت از حقوق شهروندی با حضور حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان، در سالن همایش روابط عمومی گاز برگزار شد.

در این مراسم مهندس اکبر با تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: شرکت گاز استان گیلان در سال 96 بلحاظ توسعه کمی و کیفی سالی موفق را سپری نمود بنحویکه امسال مشترکین گاز طبیعی در گیلان از مرز یک میلیون مشترک گذشت و متوسط بهره مندی خانوارهای شهری و روستایی به 97.6 درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: این شرکت علاوه بر توسعه گازرسانی در استان همراستا با سیاست های شرکت ملی گاز، در جهت کیفی سازی خدمات نیز اقدامات مناسبی را انجام داده است که از جمله آنها می توان به اجرای پروژه های قرائت و چاپ همزمان صورتحساب، GIS، طرح سفیران انرژی، بهینه سازی مصرف سوخت گرمکن های ایستگاه های تقلیل فشار گاز،مرکز پیام و امداد متمرکز، ایجاد شبکه پرسرعت مخابراتی در ادارات گاز استان و ... اشاره نمود.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: ماحصل این اقدامات و تلاش های کارکنان گاز گیلان کسب تقدیرنامه پنج ستاره در اولین جشنواره سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران و وزارت نفت شده است.

مهندس اکبر با اشاره به شعار شرکت ملی گاز "رسیدن از کمیت به کیفیت با تغییر در فتار و فرایندها" عنوان نمود: هدف شرکت گاز گیلان در این راستا تبدیل شدن به عنوان یکی از سه شرکت برتر استانی تا سال 1404 می باشد که تاکنون این مهم تا حدود زیادی تحقق یافته است.

وی اظهار داشت: برای تکمیل این هدف بزرگ تلاش یکایک پرسنل شرکت در اقصی نقاط استان مهم و ضروری می باشد.

مهندس اکبر در ادامه با بیان گزارشی از عملکرد شرکت گاز در سال 96 ابراز امیدواری نمود تا شرکت گاز گیلان با یاری و همراهی همه همکاران بتواند همانند گذشته در مسیر تعالی گام های موثری را بردارد.

در این مراسم مهندس مهرزاد سمیعی معاون بهره برداری و مهندس بهروز مسعودی نیا معاون مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان گیلان با ارئه گزارشی از عملکرد واحد های تحت مدیریت در سال جاری به بیان اهداف و برنامه های آن امور در سال 97 پرداختند.

در ادامه این مراسم به سؤالات همکاران پاسخ داده شد و در پایان به کارمندان نمونه و کارکنان برگزیده تکریم ارباب رجوع و صیانت از حقوق شهروندی با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل بعمل آمد.

سال 96 سالی موفق از نظر توسعه كمي و كيفي برای شرکت گاز استان گیلان سال 96 سالی موفق از نظر توسعه كمي و كيفي برای شرکت گاز استان گیلان سال 96 سالی موفق از نظر توسعه كمي و كيفي برای شرکت گاز استان گیلان سال 96 سالی موفق از نظر توسعه كمي و كيفي برای شرکت گاز استان گیلان سال 96 سالی موفق از نظر توسعه كمي و كيفي برای شرکت گاز استان گیلان سال 96 سالی موفق از نظر توسعه كمي و كيفي برای شرکت گاز استان گیلان