اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

گرمای گاز در 12 روستای ییلاقی لنگرود

۱۲ شهریور ۱۳۹۷ 4454
گرمای گاز در 12 روستای ییلاقی لنگرود

در هفته دولت امسال طرح گازرساني به 12 روستاي ییلاقی لنگرود با حضور سید رضا جوادپور فرماندار لنگرود و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي گاز گيلان در این مراسم جوادپور فرماندار لنگرود با اشاره به گازرسانی گسترده به استان بویژه شهرستان لنگرود از زحمات مدیریت و کارکنان شرکت گاز تشکرو قدردانی نمود.

در ادامه مهرزاد سمیعی معاون بهره برداری شرکت گاز استان گیلان با ارائه گزارشی از وضعیت گازرسانی در شهرستان لنگرود اظهار داشت: برای گازرسانی به 12روستاي پنو، ملازگوابر، سوگوابر، لموش پشت، اشكان، كهل بون، بندر محله، فتحعلي گوابر، خرما، چالدشت، زرگوش و  لاته در هفته دولت امسال بیش از  11.6 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی اظهار داشت: برای تحقق گازرسانی به بیش از 300 خانوار در این روستاها بالغ بر 25 کیلومتر عملیات شبکه گذاری انجام شده است.

مهندس سمیعی در خاتمه گفت: با افتتاح گازرسانی به این 12روستا ، جمع روستاهای گازدار لنگرود به 139 روستا و درصد بهره مندی خانوارهای روستایی این شهرستان  به 98.1 درصد افزایش یافته است.

گرمای گاز در 12 روستای ییلاقی لنگرود گرمای گاز در 12 روستای ییلاقی لنگرود