اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

4 روستای تالش در هفته دولت از نعمت گاز بهره مند شدند

۱۳ شهریور ۱۳۹۷ 202
4 روستای تالش در هفته دولت از نعمت گاز بهره مند شدند

به گزارش ورابط عمومی در هفته دولت امسال با حضور سید عیسی مهدوی فرماندار تالش و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی مشعل گازرسانی به 4 روستای تالش برافروخته شد.

با گازرسانی به 4 روستای زرمی، پی سرا، زمری و کلات مشایخ  تعداد روستاهای بهره مند از گاز در تالش به 176 روستا و درصد بهره مندی خانوارهای روستایی این شهرستان به 89.9 درصد افزایش یافته است.

لازم به ذکر است برای گازرسانی به این روستاها 11 کیلومتر عملیات شبکه گذاری انجام شده و بالغ بر 17.3 میلیارد ریال هزینه شده است.

4 روستای تالش در هفته دولت از نعمت گاز بهره مند شدند 4 روستای تالش در هفته دولت از نعمت گاز بهره مند شدند