اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

امکان پرداخت اینترنتی صورتحساب گاز فراهم شد

۱۵ آذر ۱۳۹۵ 66438
امکان پرداخت اینترنتی صورتحساب گاز فراهم شد

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، جمشید ظهیری مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از راه اندازی سرویس پرداخت اینترنتی صورتحساب گاز توسط واحد فناوری اطلاعات این شرکت خبر داد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام این خبر اظهار داشت: این مهم با هدف جلب رضایت مشترکین عزیز، مدیریت بهتر صورتحساب، سهولت در پرداخت قبوض، امنیت بیشتر و همچنین صرفه جویی در زمان و هزینه انجام شده است.

مهندس ظهیری گفت: این خدمت به علت درخواست فراوان مشترکین و بررسی آنها در کمیته رسیدگی به شکایات به عنوان یک اقدام بهبود تعریف و اجرایی شده است و نشان از توجه شرکت گاز به نظرات و پیشنهادات مشترکین گرامی دارد.

مشترکین گرامی می توانند با مراجعه به سایت شرکت گاز استان گیلان به آدرس www.nigc-gl.ir قبض خود را به صورت اینترنتی پرداخت نمایند.

برای این منظور کافیست مشترکین به قسمت پرداخت اینترنتی صورتحساب در قسمت راست بالای سایت وارد شده و پس از واردن کردن شماره اشتراک 12 رقمی خود، به درگاه پرداخت بانک متصل شده و عملیات پرداخت را انجام دهند.

امکان پرداخت اینترنتی صورتحساب گاز فراهم شد