نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *    خروجي دودكش نبايد در كنار كولر و يا زير پنجره باشد ، چرا كه گازهاي سمي وارد فضاي خانه مي شود * انتهاي دودكش پشت بام مي بايست مجهز به كلاهك H شكل باشد تا دود به محيط خانه بر نگردد *   

اجراي طرح قرائت و چاپ آني صورتحساب در شركت گاز گيلان

۷ شهریور ۱۳۹۶ 1404
اجراي طرح قرائت و چاپ آني صورتحساب در شركت گاز گيلان


به گزارش روابط عمومي گاز گیلان - در راستاي بهبود سطح كيفي خدمات، سيستم قرائت و چاپ آني صورتحساب در شركت گاز استان گيلان راه اندازي شده است.

در اين سيستم كنتورخوان با مراجعه به درب منزل و قرائت كنتور اطلاعات را به كمك تلفن همراه يا تبلت و از طريق بستر GSM/GPRS (اینترنت پرسرعت) به سرور اصلي مي فرستد و اطلاعات در آنجا پس از پردازش به چاپگري كه همراه كنتورخوان مي باشد ارسال مي گردد و در همان لحظه صورتحساب چاپ و در اختيار مشترك قرار مي گيرد.

از مزاياي اين طرح مي توان به انجام سريعتر و دقيق تر قرائت كنتور تا تحويل صورتحساب، اطمينان از تحويل قبوض به مشتركين، كنترل و نظارت بر عمليات كنتورخواني، كنترل صورتحساب توسط مشترك در همان زمان و وجود مهلت کافی  برای مشترکین جهت پرداخت اشاره نمود.

این طرح در راستای استفاده از فناوری ها برای ارائه خدمات بهینه به مشترکین صورت گرفته است و اجرای آن مشکلات ناشی از عدم توزیع و یا توزیع دیرهنگام صورتحساب مشترکین را از بین می برد.

لازم به توضيح است اين طرح از اوايل سال جاري به صورت پايلوت در برخي از مناطق شهرهاي رشت و تالش به اجرا در آمده است و بر اساس برنامه ريزي هاي بعمل آمده در پاييز امسال به صورت كامل در كل استان اجرا می شود.