به هيچ عنوان به منظور رقص نور شعله ، شومينه را عمداً زردسوز ننمائيد . شعله زرد به معني توليد گازسمي مونواکسيدکربن در دستگاه مي باشد    اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.   

اجراي طرح قرائت و چاپ آني صورتحساب در شركت گاز گيلان

۷ شهریور ۱۳۹۶ 4303
اجراي طرح قرائت و چاپ آني صورتحساب در شركت گاز گيلان


به گزارش روابط عمومي گاز گیلان - در راستاي بهبود سطح كيفي خدمات، سيستم قرائت و چاپ آني صورتحساب در شركت گاز استان گيلان راه اندازي شده است.

در اين سيستم كنتورخوان با مراجعه به درب منزل و قرائت كنتور اطلاعات را به كمك تلفن همراه يا تبلت و از طريق بستر GSM/GPRS (اینترنت پرسرعت) به سرور اصلي مي فرستد و اطلاعات در آنجا پس از پردازش به چاپگري كه همراه كنتورخوان مي باشد ارسال مي گردد و در همان لحظه صورتحساب چاپ و در اختيار مشترك قرار مي گيرد.

از مزاياي اين طرح مي توان به انجام سريعتر و دقيق تر قرائت كنتور تا تحويل صورتحساب، اطمينان از تحويل قبوض به مشتركين، كنترل و نظارت بر عمليات كنتورخواني، كنترل صورتحساب توسط مشترك در همان زمان و وجود مهلت کافی  برای مشترکین جهت پرداخت اشاره نمود.

این طرح در راستای استفاده از فناوری ها برای ارائه خدمات بهینه به مشترکین صورت گرفته است و اجرای آن مشکلات ناشی از عدم توزیع و یا توزیع دیرهنگام صورتحساب مشترکین را از بین می برد.

لازم به توضيح است اين طرح از اوايل سال جاري به صورت پايلوت در برخي از مناطق شهرهاي رشت و تالش به اجرا در آمده است و بر اساس برنامه ريزي هاي بعمل آمده در پاييز امسال به صورت كامل در كل استان اجرا می شود.