هرگز براي آزمايش نشت گاز از شعله استفاده نكنيد . استفاده از كف مواد شوينده روش مناسب تشخيص نشت گاز است .    قبل از انجام هر گونه حفاري در محدوده مناطق گازرساني شده هماهنگي با شركت گاز ضروري است .    سرويس دوره اي تجهيزات گرمايشي شامل رسوب و دوده زدايي مخازن ، لوله ها و كوره موجب صرفه جويي قابل توجه در مصرف گاز طبيعي مي شود .    يكي از راههاي صرفه جويي اين است كه دماي آبگرمكن و شوفاژ را بين 50-60 درجه ي سانتيگراد قرار دهيد .    هموطن گرامي ، درصورت احساس مسموميت با گاز مونوكسيد كربن سريعاً وسيله گازسوز را خاموش نموده و پنجره ها را گشوده و در معرض هواي تازه قرار بگيرد .    بخاري مانند هر وسيله گازسوز ديگري به اكسيژن نياز دارد . بنابراين از مسدود كردن تمامي درزها و منافذ اكيداً خودداري كنيد .    نصب و استفاده از خاموش كننده هاي استاندارد در آشپزخانه از عوارض ناشي از آتش سوزي ها جلوگيري مي كند .    بهنيه مصرف كردن گاز ، بهينه مصرف كردن درآمد خانواده است .    هر وسيله گازسوز بايد داراي يك دودكش و مجهز به كلاهك استاندارد به شكل H باشد.    هموطن گرامي سرد بودن دودكش فلزي يا آبگرمكن نشانه وجود خطر و مسدود بودن مسير دودكش است.    به هيچ عنوان نبايد دودكش آبگرمكن و هود آشپزخانه از يك لوله يا كانال مشترك عبور داده شوند .    براي وصل كردن شيلنگ گاز به وسيله گازسوز و لوله كشي گاز حتماً بايد از بست هاي فلزي استفاده كنيد .    استفاده از لوله هاي آكاردئوني آلومينيومي به علت جفت نشدن با وسايل گازسوز و محل دودكش خطرناك است .    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   
جلد دوم کتاب خاطرات ایثارگران شرکت گاز استان گیلان رونمایی شد

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، طی مراسمی با حضور مدیرعامل و کارکنان شرکت گاز، از جلد دوم کتاب خاطرات ایثارگران شرکت گاز استان گیلان رونمایی شد.

 

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در مراسم رونمایی از جلد دوم کتاب خاطرات ایثارگران این شرکت گفت: وظیفه همه ما است تا با تجلیل و تکریم از رشادت ها و ازخودگذشتگی های صورت گرفته توسط ایثارگران دلاور، ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با قدردانی از زحمات دست‌اندرکاران تالیف کتاب ایثارگران، گفت: وظیفه شرکت گاز به عنوان یک مجموعه تخصصی و فنی، گازرسانی به مردم است با این وجود این شرکت به عنوان بخشی از جامعه در راستای عمل به تعهدات خود در حوزه مسئولیت اجتماعی نسبت به چاپ کتاب ایثارگران اقدام نمود.

 

وی در پایان با بیان اینکه حدود 20 درصد پرسنل شرکت گاز استان گیلان از ایثارگران جنگ تحمیلی هستند، اظهار داشت: بحمدالله با خدمت رسانی شایسته همه پرسنل شرکت گاز بویژه ایثارگران پرتلاش، توانسته ایم پایداری جریان گاز استان را تضمین کنیم که این مهم موجبات رضایتمندی مردم عزیز را فراهم کرده است.

 

در ادامه این مراسم محمدرضا بینش برهمند مولف کتاب خاطرات ایثارگران شرکت گاز استان گیلان از پیشگام شدن شرکت گاز برای ثبت تاریخ ایثار و همکاری شایسته مدیریت و واحدهای مربوطه برای تهیه این اثر ارزشمند تشکر و قدردانی کرد.

 

وی با مهم برشمردن الگوپذیری همه مردم و مسئولین از ایثارگران گفت: ایثارگران به گردن همه مردم ایران حق دارند و ثبت جانفشانی های این دلاوران می تواند به اشاعه فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در جامعه کمک شایانی نماید.

 

همچنین در این مراسم حسین بهمنش مدرس دانشگاه و سجاد ستوده مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان درخصوص اهمیت توجه به بسیج و موضوع ایثارگری و هچنین راه های مقابله با توطئه های دشمنان مطالبی را بیان کردند.

 

در پایان این مراسم از ایثارگران و بسیجیان فعال شرکت گاز استان گیلان با حضور سرهنگ رضا رنجبر رئیس بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان با اهدای الواح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد.

۸آذر ۱۴۰۱ 413